Grup Çalışması

Aile Dizimi grup çalışmalarımızın aylara göre tarihleri aşağıdadır. 

Oklara tıklayarak istediğiniz aydaki tarihleri görüntüleyebilirsiniz

Tarihlerin üzerindeki linklere tıklayarak etkinlik detaylarına erişebilirsiniz. 

Kayıt olmak isterseniz bizi arayın: 0545 920 74 50

 • Saat
 • Eğitmen
 • Adres

Bu çalışma Psk.Dan. Erdoğan Şemsiyeci tarafından yapılmaktadır 

 • İsterseniz kendi çalışmanızı yaptırabileceğiniz gibi, sadece izlemek ve rol almak üzere de katılımcı olarak bulunabilirsiniz.
 • Çalışmamız Nişantaşı’ndaki Aile Dizimi Akademisi’nde yapılmaktadır
 • Bu çalışmaya uzaktan canlı bağlantıyla katılmak mümkündür. Dünyanın neresinde olursanız olun dizim çalışmalardan direkt katılımla faydalanabilirsiniz.

Detaylı bilgi edinmek isterseniz lütfen bizi arayın: 0545 920 74 50

AİLE DİZİMİ GRUP ÇALIŞMALARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kayıt yaptırmadan evvel aşağıdaki konulara dikkatinizi çekmek istiyoruz:

 • Aile Dizimi çalışmalarına başlangıç için bu çalışma idealdir.
 • Hiç tecrübeniz yoksa size bu çalışmayı öneriyoruz.
 • Bu bir ya da iki günlük çalışmamıza sadece tek sefer katılmanız mümkündür. 
 • Tekrar katılıp katılmamak tamamen sizin tercihinizdir. İhtiyaç duydukça yeni çalışmalar için katılabilirsiniz.
 • Bu çalışmanın iyileşme etkisi tam olarak  en az altı ayda gerçekleşmektedir. Çoğu durumda bir ya da bir buçuk yıl kadar etkileri devam etmekte ve tüm yönleriyle sistemik iyileşmenin sağlanması bu süreyi alabilmektedir. Bu nedenle çalışmadan sonra biraz sabır ve tevekkül gerekmektedir.
 • Çalışması yapılan konuda en az bir buçuk yıl sonra tekrar çalışma yapılabilir. Daha erken yapılacak bir çalışma iyileşme süresinin içerisine tekabül ettiğinden gereksiz olacaktır.
 • Bir çalışma yaptırdıktan bir ya da iki ay sonra bir başka konuda (ki bu konunun uygun olup olmadığına terapist karar verecektir) yeni bir çalışma düşünülebilir.
 • (Dizim açtırmak değil!) Katılımcı olarak istenen sayıda çalışmaya istenen sıklıkta katılmak mümkündür. Bir sınır yoktur. Hatta katılımcı olarak ne kadar çok katılırsanız o kadar iyidir. Sık ve sürekli katılımı teşvik etmekteyiz. Düzenli ve sık katılım tercih edecek olursanız size öğrenci olmanızı tavsiye ederiz.
 • Öğrencilerimiz günlük aile dizimi çalışmalarımıza sınırsız olarak katılabilmektedir. Lütfen öğrencilik seçenekleri için bizi arayınız (0545 920 74 50) Ancak öncesinde en az bir kez aile dizimi çalışmalarımıza katılmanızı öneriyoruz.
 • Bizi aramadan evvel alternatif tarihleri de göz önünde bulundurun, genellikle bir ay sonraki tarihlere kayıt alabiliyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak en erken tarihte arayıp kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyoruz
 • Bu çalışmada günde 6-7 aile dizimi çalışması yapılmaktadır.
 • İsterseniz kendi çalışmanızı yaptırabileceğiniz gibi, sadece izlemek ve rol almak üzere de katılımcı olarak katılabilirsiniz.
 • Bazı istisnai durumlarda çalışmanız yapılmayabilir. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği çalışma esnasında ortaya çıkmaktadır. Çalışmanız yapılmazsa sadece katılımcı ücreti alınacak ve dizim açtırma ücreti iade edilecektir.

AİLE DİZİMİ GRUP ÇALIŞMALARI HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER

 • Çalışmaların tümüne katılmak esastır. Gelmeden evvel tüm gününüzü ayırarak gelmeniz gerekmektedir.
 • Çalışmamızın başlangıç saatinden yarım saat evvel mekanda olmanız önemlidir.
 • Çalışma başladıktan sonra ancak verilen ilk molada (en az 2 saat sonrası) girebilirsiniz.
 • Çalışma esnasında grup odasından ayrılmak, sesli konuşmak, gereksiz hareketler yapmak vs. istenmemektedir ve çalışmayı engellemektedir. Bu nedenle çalışmalar esnasında eğer temsilci seçilmediyseniz bu kurallara uyarak katılmayı kabul etmiş olursunuz.
 • Çalışmalarımızda mahremiyet olmazsa olmaz kuralımızdır. Bu çalışmalarda yaşanan hiçbir şey çalışma sonrasında katılımcılar da dahil kimse ile konuşulmaz. Bu etik ilkeyi, çalışmaya katılan her kişi baştan kabul etmiş sayılır. Bu, katılımcıların birbirine vermiş olduğu sözdür ve bu çalışmanın ön koşulu bu sözel anlaşmanın kendisidir. Bununla ilgili herhangi bir çekinceniz varsa ve bu sözü veremeyecekseniz çalışmaya katılmamanızı yeğliyoruz.

AİLE DİZİMİ NEDİR?

 

Bir psikoterapi ve danışmanlık yöntemidir. Bu yöntemle kişi hayatındaki zorlukları, hastalıkları, ilişki problemlerini veya çözüm bulamadığı ve çare aradığı pek çok alandaki meselelerini anlama ve çözme fırsatına sahip olmaktadır.

Aile Dizimi, insana aile sisteminin parçası olarak bakar. İnsanın sahip olduğu ısrarcı, tekrar eden, ailede başka kimseleri de etkileyen problemlerin aile tarihinde ataları tarafından yaşanmış hangi travmalardan kaynaklandığını bulgular, çözümü orada arar ve oluşturur.

Aile Dizimi açısından kişi, farkında olmadan atalarının yaşamış olduğu ve başa çıkamadığı travmaların etkilerini hayatında taşımakta olduğundan hastalanır, zorlanır, bedel ödemeye çalışır, acı çeker, ya da acı çektirir, zorlar, hasta eder… Çözüm kişinin neyi ataları adına taşımaya çalıştığını anlaması, görmesi, tanık olması ve bundan özgürleşmesidir.

Geçmişe ve ataların yaşadıklarına saygı ile bakmak, tarafları onurlandırmak hayattaki kişi için yegane çaredir, çözümdür. Aile Dizimi kişinin atalarının başına gelmiş travmaları keşfetmek, anlamak, saygı duymak ve geçmişi onurlandırmak için bireye rehberlik eden yöntemin adıdır.

Aile Dizimi Nedir merak ediyorsanız aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz...

 

 

AİLE DİZİMİ NASIL UYGULANIR?

Aile Dizimi çeşitli şekillerde ve koşullarda uygulanabilir. Bu çalışmamız grup çalışması şeklinde yapılmaktadır.  Grup üyelerinden kişiler, danışan tarafından problemiyle alakalı olan insanların temsilcileri olarak seçilir. Boş bir salonda serbestçe hareket etmek üzere kişiler serbest bırakılır ve temsilci kişiler içlerinden nasıl geliyorsa o şekilde hareket etmeye başlar. Bu durumda, ortaya çıkan o hareketler ve duygular sayesinde aile sistemindeki gerekli ve gizli, örtülü kalmış bilgiler açığa çıkacaktır.

Aşağıdaki videoda yapmış olduğumuz bir Aile Dizimi çalışmasını örnek olarak izleyebilirsiniz.

 

 

 

AİLE DİZİMİ ÇALIŞMALARINA KATILANLARIN YORUMLARI

Aile Dizimi çalışmalarımıza katılan bazı öğrenci ve danışanlarımızın deneyimlerinin paylaşıldığı videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz..